SPERM KALİTESİ

Testisler(yumurtalıklar veya erbezleri) yapısı nasıldır?

Erkeğin bir cinsel organı olup, meni (sperm-ersuyu) ve cinsel hormonu üremesini sağlarlar.Cinsel Organ altında skrotum denilen bir torba içindedirler.Testisler daha bebek anne karnında iken bebeğin karnında oluşur ve doğumdan öncede normal olarak torbaya inerler.Testisler çift olarak bulunurlar. Çift olmasının amacı eğer bir tanesine bir şey olur ve çalışamaz hale gelirse diğeri ile kişinin üreme ve hormonal faaliyetinin devam etmesi içindir.Yumurta şeklinde ve hafifçe basıktırlar. Büyüklükleri kişiden kişiye değişmekle beraber, herbiri ortalama 20-30 gr ağırlığında,4-5 cm uzunluğunda ve 2-2,5 cm kalınlıktadırlar. İkiside yaklaşık aynı büyüklüğe sahiptir ama sol taraftaki biraz daha aşağıdadır.

Testisler neden torba içinde ve vücut dışındadır?

Torbanın amacı hem testisleri darbelerden korumak ve de esas olarak vücut ısısından daha düşük ısıda tutmaktır.Bildiğimiz gibi vücut ısımız ortalama 36.6 C° olup, testislerin sağlıklı sperm üretebilmesi için bu ısıdan yaklaşık 2-2.2 C°daha düşük ısıda çalışmaları gerekir.Testisin tek olması kısırlık veya hormonal eksiklik yaparmı?Hayır bir tane olması bile yeterlidir.

Spermin yapısı nasıldır?

Tek bir sperm hücresi üç kısımdan oluşur,bunlar baş,gövde ve kuyruktur. Baş resimde siyah olan kısım,gövde onun altındaki kahverengi kısımdır. Baş kısmı spermin yumurta içine girmesini sağlayacak yumurtanın dış kısmını eritici maddeler içerir. Gövde kısmında ise bebeğin oluşumu için gerekli kromozon şifreleri bulunmaktadır. Kuyruk kısmı ise kırbaç hareketi dediğimiz sağa sola hareketi yaparak spermin ilerliyerek dişideki yumurtaya gitmesini sağlar. Spermin kendi içinde belirli bir süre yaşamasını ve hareket etmesini sağlayacak enerjisi vardır,buda gövde kısmında depolanmıştır. Sperm çok küçük olup yanlız başına gözle görülmez,yaklaşık uzunluğu 1 cm'nin 250 de biri kadardır.

Normal sperm nasıl olmalıdır? 

Volümü yani miktarı-2 ila 5 cc arasındadır.Rengi opak ve grimsidir.Kokusu kendine özgü olup kestane çiçeği kokusuna benzer.Yapışkan kıvamda olup bu yapışkanlığın azalması veya artması ilişki sıklığı ile ilgilidir.Sıvılaşması: sperm vücuttan atıldıktan 5 ila 20 dakika arasında o yapışkan halini kaybederek sıvılaşır, 30 dakikadada tamamen su halini alır.erkek ortalama 150 milyon sperm hücresi boşaltır. Normalinde en azı 20 milyon,en fazlası ise 250 milyondur.Döllemede sperm miktarı önemli olduğu kadar daha da önemlisi spermlerin kalitesidir (hareketliliği,kuyruk yapıları,baştaki eritici maddeler,gövde şekli gibi).Sperm sayımı mikroskop altında yapılır. İdeal bir sayım için 4-5 günlük cinsel rejim yani ilişkiye girmemek gerekir ve spermin sayımının yapılacağı yerde verilmesi en doğru olanıdır. İsteyen herkes veya gerekli görüldüğünde bir laboratuvara gidip sayım yaptırabilir.

 


          Ad Soyad

Telefon Numaranız

Sorularınız mı var? Numaranızı bırakın, Biz sizi arayalım. Gizlilik formu için lütfen tıklayınız.

www.cymplus.org Gizlilik Bildirimi

Sipariş için formu doldurduğunuzda, "www.cymplus.org" bazı tanımlayıcı bilgileri vermenizi isteyecektir.
Vermiş olduğunuz bilgileri sipariş işlemi süresince ,sonrasında ve işlem bitiminde özenle koruyacaktır.

"www.cymplus.org" adresi Hakkınızda kişiyi tanımlayan bilgiler toplamayacaktır. (örneğin isim, adres, telefon numarası, yada e-posta adresi) ("kişisel bilgi").
Eğer "www.cymplus.org" adresine kişisel bilgi'lerinizi verirseniz bu bilgileri; satış bilgilerinin takibi ve size ulaşmak gibi amaçlarla kullanmak üzere saklayacaktır.

E-posta ve diğer kişisel bilgiler, hiçbir iş ortağı, şirket, kurum ya da başka bir kuruluşla kullanıcının izni olmaksızın paylaşılmayacaktır.
Kargo ve Teslimat Bildirimi

MAL/HIZMETIN TESLIMATI:

Mal/hizmetin teslimi alicinin talep ettiği adreste kendisine yapılır. Alici, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Mal/hizmet teslimatı kargo firmalarınca yapılmaktadır. Tüketici teslim almadan önce malin muayenesini yapmalı, ayıplı ve hasarlı mali kargo firması yetkilisinden teslim almamalıdır. Alici kargodan teslim alınan ürünün sağlam ve hasarsız olduğu kabul eder. Alicinin teslim öncesi mali muayene sorumluluğu vardır. Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin imzalı bir nüshasının Satıcıya ulaştırılmış olması ve bedelinin Alicinin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
Amacimiz, sizinle
birlikte daha iyiye ulasmak, daha kaliteli ürünler
sunabilmektir. .
Bilgi ve Destek Hattimiz : 444 2 113

Cym Plus Nedir ?

Cym Plus , Cym Plus Hapı, Cym Plus Kısırlık Hapı , Cym Plus Sperm Arttırıcı, Cym Plus Sperm Kalitesi Arttırıcı, Cym Plus Kullananlar, Cym Plus Kullanıcıları, Cym Plus Sonuç

Erkeklerde Kısırlık

Erkekler de kısırlık , erkeklerde kısırlık sebepleri, erkekler neden kısır olur, erkeklerde kısırlığa karşı, erkeklerde kısırlık nedenleri, erkeklerde sperm

Sperm Sayısı

Sperm sayısı nedir ? sperm sayısı kaç olmalıdır, minimum sperm sayısı, sperm sayısı ve kısırlık, erkek sperm sayısı, sperm sayım düşük, sperm sayım düşük mü, sperm sayısı ne kadar

Sperm Kalitesi

Sperm Kalitesi Nedir ? Sperm kalitesi nasıl ölçülür, sperm kalitesi ne demektir? Sperm kalitesi nasıl anlaşılır?, sperm kalite arttırma, sperm kalitesi artıran gıdalar

Sperm Sayımı

Sperm sayımı, sperm sayımı nedir?, sperm sayımı nasıl yapılır?, sperm sayımı nerede yapılır, sperm sayım merkezleri, sperm sayımı için, sperm sayım sonuçları

Hareketli Sperm

Hareketli sperm, hareketsiz sperm, hareketli sperm sayısı, hareketsiz sperm sayısı, sperm hareketliliği, sperm hareketliliğini arttırma

SİPARİŞİM NEREDE

Web sitemizden Satın aldığınız ürünlerin durumu hakkında bu sayfamızdan online takip edebilirsiniz.


Sipariş sonucunda size verilen sipariş numaranız ile yukarıda ki form dan sorgu yapabilir. Siparişinizin yolda mı ? kargo da mı ? gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Aklınıza takın tüm sorular için lütfen bizi aramaktan çekinmeyin. 444 2 113 nolu tüketici hattından her türlü soru , öneri , sipariş durumu , ürün bilgisi konularında müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Bu videolar basından bilgi amaçlı alınmıştır.
Metabolizmaya ve kişiye göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.